Zagęszczanie włosów

Zdrowe, lśniące i gęste włosy to marzenie wielu Polek, ale również kobiet na całym świecie. Ilość włosów, jakie posiada każdy z nas, jest najczęściej uwarunkowana genetycznie. Jeżeli więc natura nie obdarowała nas dużą ilością włosów na głowie, możemy próbować zagęszczać je innymi sposobami, oto niektóre z nich.

Domowa pielęgnacja i kosmetyki.

Najprostszym i najłatwiej dostępnym sposobem na zagęszczanie włosów są tzw. domowe sposoby, jednym, z nich jest sposób suszenie włosów, z głową pochyloną do dołu, za pomocą suszarki. Są również sposoby czesania, dzięki którym optycznie naszych włosów jest więcej na głowie. Aby zwiększyć ilość oraz objętość można również stosować specjalne kosmetyki na objętość, dostępne w drogeriach, jednym z nich jest puder dodający objętości. Aby długotrwale zagęścić włosy, można stosować maski i płukanki, które po dłuższej i regularnej aplikacji powodują pogrubienie struktury włosów. Aby włosy stały się mocniejsza, a skóra głowy lepiej ukrwiona pomocne mogą być także masaże głowy, polepszają one odżywienie mieszków włosowych.

Olejowanie włosów.

Zalecane jest dla szczególnie osłabionych włosów, którym nie wystarcza codzienna pielęgnacja. Olejować można zarówno włosy suche, jak i mokre, za pomocą samego oleju lub olejem wymieszanym z odżywką. Największe efekty uzyskujemy, po nałożeniu oleju oraz trzymaniu go na włosach, pod czepek przez ok 20-30 minut.
Pielęgnacja włosów za pomocą kolagenu.
Kolagen to białkiem spajającym elementy komórkowe włosa, jeżeli zaczyna go brakować, włosy stają się porowate i łamliwe. Jest on zatem odpowiedzialny za gęstość i wytrzymałość włosów, wpływa także pozytywnie na szczelność ścian naczyń krwionośnych, a także odpowiednie krążenie i krążenie krwi w skórze głowy.
Nanowłókna do zagęszczania włosów.
Jeżeli mamy problem z przerzedzonymi włosami, natychmiastową pomocą mogą być nanowłókna. Zaaplikowanie preparatu dostępnego w postaci aerozolu powoduje natychmiastowe osadzanie się na powierzchni włosów mikroskopijnych włókien keratynowych, dzięki czemu naszych włosów jest więcej, a fryzura optycznie się zagęszcza.
Zdrowa dieta.
Każda kuracja wzmacniającą musi potrwać, jednak również brak kondycji włosów także nie jest spowodowany jednorazowym błędem. Raczej jest to efekt długotrwałego działania albo jego braku. Podobnie jest z dietą, jeżeli nie dostarczamy do naszego organizmu odpowiednich składników, które umożliwiają zdrowy porost włosom. Co zatem powinno znajdować się w diecie, aby włosy rosły zdrowe i mocne: przede wszystkim cynk, magnez, krzem, żelazo, aminokwasy siarkowe, nienasycone kwasy tłuszczowe. Bardzo ważne jest także to, czego powinniśmy unikać, aby nasza dieta była zdrowa, jest to przede wszystkim cukier i wszystkie słodycze, nadmierne ilości kawy, tłuszcze trans znajdujące się głównie w słodyczach, dużych ilości alkoholu oraz białego pieczywa i mąki, z której jest ono wypiekane.