Przedłużanie włosów – Zdrowe i piękne włosy

Zdrowe, piękne i długie włosy są nieodłącznym atrybutem kobiecości na całym świecie. Co jednak zrobić, jeżeli natura nie wyposażyła nas w bujną i lśniącą czuprynę, a pomimo wielu starań, żadne z nich nie przyniosły wymiernych efektów. Jeżeli mamy już za sobą stosowanie odżywek, maseczek, zabiegów kosmetycznych i przetestowaliśmy wiele preparatów na porost włosów, a mimo wszystko efekt nie jest zbyt widoczny, być może dobrym rozwiązaniem okaże się przedłużanie włosów.
Włosy możemy przedłużać na różne sposoby, w naszym kraju najpopularniejsza jest metoda kanapkowa. W zależności od wybranej metody włosy mogą różnić się jakością, a także wytrzymałością, niektóre można doczepiać samodzielnie w domu, inne wymagają wizyty w profesjonalnym studiu fryzjerskim. Jaką metodę wybrać, decyzja jest indywidualna i zależy od wielu czynników, warto jednak dobrze się zastanowić, bo przez najbliższe miesiące będziemy musieli nosić je na głowie. Warto również przyjrzeć się kilku różnym metodom, aby wybrać tę najlepszą dla siebie, oto kilka z nich.
Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, czy będą to sztuczne, tańsze czy naturalne, prawdziwe włosy, efekt będzie natychmiastowy i utrzyma się na kilkanaście tygodni.

Kanapkowa metoda przedłużania włosów.

Polega na grupowaniu doczepianych pasm włosów i przekładaniu ich, co trochę przypomina wieloskładnikową kanapkę, nazwa wzięła się właśnie od tego skojarzenia. Sylikonowe taśmy z doczepianymi włosami, mocuje się tuż przy skórze głowy, a powstałe w taki sposób połączenia są lekkie i miękkie.
Z tak doczepionymi pasmami można chodzić ok.3-4 tygodni, po tym czasie należy je wymienić.
Włosy przedłużane metodą clip-in
To metoda obciążająca włosy, ponieważ są one przyczepiane na klamry, jest jednak najlepsza dla jednorazowego przedłużenia, np. na wyjątkowe okazje.

Keratynowe przedłużanie włosów.

W tej metodzie wykorzystuje się specjalną zgrzewarkę lub pistolet z wkładem keratynowym, a sam zabieg wykonuje się na ciepło i włosy łączy się za pomocą keratyny. Sama keratyna jest także składnikiem włosa i uzupełnianie jej niedoborów jest bardzo korzystne dla kondycji naszych włosów, które wyglądają zdrowo i naturalnie. Nie jest to jednak zabieg trwały, ponieważ wymaga co 2-3 miesiące należy udać się do salonu w celu obniżenia przedłużonych kosmyków, inaczej staną się widoczne ze względu na naturalny przyrost włosów.
Przedłużanie włosów ultradźwiękami.
W tej metodzie pasma sztucznych włosów doczepia się za pomocą zgrzewarki wykorzystującej ultradźwięki. To metoda mało inwazyjna i gwarantującą naturalny wygląd włosów. Doczepy wykonane metodą ultradźwiękową są także trwałe – przytrzymują około sześciu miesięcy.
Przedłużanie włosów na mikroringi.
Przedłużanie włosów tą metodą wymaga dużych umiejętności stylistów. Pasma przedłużane są za pomocą niewielkich obrączek, które są bezpieczne i skutecznie trzymają się na głowie.