Fryzjer damski – Modne fryzury

Pomimo że fryzjer damski brzmi trochę męsko, jest do jednak zawód zdominowany przez kobiety, być może dlatego, że to kobietom najbardziej zależy na zdrowych i pięknych włosach. Jednak nie jest również dziwne spotykanie mężczyzny wykonującego ten zawód, są to zazwyczaj wybitnie utalentowani fryzjerzy, którzy nie wybierają tego zawodu z przypadku (w przeciwieństwie do niektórych kobiet fryzjerek).
Idąc do fryzjera, mamy nadzieję, że naszą głową zajmie się profesjonalista, który nie tylko potrafi operować nożyczkami, ale także ma pomysł na naszą fryzurę, wie co, robi i przede wszystkim wie w czym, będziemy najlepiej wyglądać.

Fryzjer i stylowe fryzury – zadbaj o swoje włosy

Ponieważ nasze wyobrażenia na daną fryzurę mogą zdecydowanie różnić się od postrzegania jej przez profesjonalistę, bardzo dobrą metodą jest przychodzenie do fryzjera ze zdjęciem. Daje to możliwość zweryfikowania czy uzyskanie takiego cięcia jest możliwe do uzyskania na naszych włosach. Podobnie jest z farbowaniem włosów, niektóre włosy zwyczajnie nie nadają się do jakiejś fryzury lub koloru. Dobry fryzjer potrafi doradzić, a także zaproponować najlepsze rozwiązanie, ważne, aby przed przystąpieniem do zabiegu, porozmawiać na temat swoich oczekiwać oraz możliwości, jakie ma do zaoferowania nam, fryzjer. Chodzi tu głównie oto czy dana fryzura jest wykonalna na naszej głowie oraz, czy fryzjer wykona ją tak, jak my tego oczekujemy.
W najgorszym wypadku może okazać się, że przyjdziemy do salonu, a fryzjer zaprosi nas na fotel, zada kilka pytań, my coś odpowiemy, a następnie chwyci za nożyce i obetnie nam włosy. Po skończonej pracy zapyta, jak się Pani podoba, a my patrząc w lustro, nie będziemy wiedziały co powiedzieć, ponieważ fryzura albo nie będzie nam się podobała, albo będzie niezadowalający efekt. Takie sytuacje nie wynikają z braku umiejętności fryzjerskich (chociaż czasem pewnie tak) a przeważnie z braku dialogu pomiędzy pracownikiem salonu a klientem. W interesie pracownika salonu jest, aby klient był zadowolony, zapłacił i przyszedł po raz kolejny skorzystać z usługi. Jednak w przypadku klienta gra toczy się o wiele wyższą stawkę, ponieważ, jeśli nie będzie nam się podobała fryzura, to będziemy niezadowoleni przez najbliższe tygodnie. Dlatego warto wychodzić z inicjatywą rozmowy do fryzjera i umożliwić mu jak najlepsze zrozumienia naszych potrzeb i oczekiwać co do wymarzonej fryzury lub koloru włosów.
W salonach fryzjerskich pracuje się na profesjonalnych produktach, farby, szampony, lakiery, wszystkie produkty są wysokiej jakości. Może się zdarzyć, że efekt koloryzacji, jaki uzyskamy w salonie fryzjerskim, jest nie do powtórzenia przy wykorzystaniu drogeryjnych farb do włosów, nawet tych najlepszych. Dlatego, jeżeli jesteśmy zadowoleni z danej usługi oraz podoba nam się kolor, jaki uzyskaliśmy podczas wizyty w salonie fryzjerskim, szkoda niszczyć włosów na samodzielne eksperymenty. A jednak produkty drogeryjne mogą posiadać nieco słabszą wartość od tych profesjonalnych z salonu.