Jak przygotować się do depilacji laserowej?

laserowe usuwanie włosów

Pierwszy raz wybierasz się na depilację laserową i nie wiesz, jak się przygotować?

Jeśli jesteś zmęczony/zmęczona goleniem, woskowaniem i depilacją i masz dość czasochłonnego sposobu depilacji swojego ciała i związanych z tym niedogodności (nie wspominając o kosztach), a chcesz nosić spódnice lub iść na plażę bez konieczności myślenia o włosach na nogach albo włosach na klatce piersiowej (chłopaki!)

…bez względu na powód, dla którego wybrałeś depilację laserową – podobnie jak miliony innych ludzi zdecydowanie dokonałeś właściwego wyboru.

Twój pierwszy raz

Jeśli jest to Twój pierwszy raz, kiedy poddajesz się zabiegowi depilacji laserowej, możesz mieć kilka pytań.

Konsultacja przed depilacją laserową

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu depilacji laserowej na dowolnym obszarze ciała, należy przejść pełną konsultację i wykonać test płatkowy.
Podczas konsultacji eksperci ds. laserów słuchają Twoich potrzeb i celów. Zadawaj pytania dotyczące Twojego pochodzenia, stanu zdrowia i stylu życia.

Co to jest test płatkowy do depilacji laserowej?

Jeśli podczas konsultacji ustalisz, że jesteś odpowiednią kandydatką (lub kandydatem) do depilacji laserowej i jeśli nie jesteś aktualnie opalona, ​​Twój ekspert przeprowadzi test płatkowy.
Test płatkowy musi odbyć się co najmniej 24 godziny przed pierwszą sesją. Nanosimy laser na niewielką część obszaru docelowego i monitorujemy, co się stanie.

Czy nadal potrzebuję testu płatkowego, jeśli już go miałem?

Należy pamiętać, że nawet w przypadku depilacji laserowej niektórych innych obszarów ciała, dla każdego nowego obszaru musimy wykonać nowy test płatkowy.
Dzieje się tak, ponieważ Twoja skóra może być bardziej wrażliwa w niektórych obszarach i zapobiega wszelkim możliwym skutkom ubocznym.
Ponadto, nawet jeśli wcześniej miałeś leczenie laserowe w innym miejscu, nadal trzeba wykonać test płatkowy, ponieważ technologia, okoliczności i stan Twojego zdrowia mogą ulec zmianie od tego czasu.

Jeśli Twoja skóra nadaje się do zabiegu laserowego, zostanie stworzony Twój osobisty plan zabiegów i zostaniesz umówiony na pierwszą wizytę laserową.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego

Aby uzyskać najlepsze wyniki i najbardziej komfortowe leczenie, ważne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty. W ten sposób możesz najlepiej przygotować się do zabiegu laserowego.
Twój specjalista zaleci Ci, by:
Unikać opalania. Opalenizna, sztuczna opalenizna i solarium są równie niebezpieczne, jeśli pozwolisz swojej skórze na opaleniznę przed zabiegiem laserowym lub zastosujesz sztuczną opaleniznę. Jeśli Twoja skóra jest opalona, ​​laser może spalić jej powierzchnię. Jeśli wszystkie ślady sztucznej opalenizny nie zostaną usunięte, może to również narazić Cię na ryzyko poparzenia skóry.
Jeśli Twoja skóra jest opalona, ​​poczekaj co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem laserowym.

Unikaj woskowania lub wyrywania włosów przed depilacją laserową. Ponieważ te opcje zmieniają cykl wzrostu włosa, laser nie będzie w stanie wychwycić mieszków włosowych będących w odpowiednim etapie wzrostu włosa i nie będzie w stanie zredukować włosów.
Nie wybielaj włosów. Im ciemniejsze mieszki włosowe, tym laser łatwiej je dostrzec.
Oczyść obszar do zabiegu przed sesją. Nie używaj żadnych kremów kosmetycznych przed sesją. Możesz poprosić o płatki kosmetyczne do oczyszczenia skóry swojego specjalistę tuż przed zabiegiem.

Ogól się minimum 24 godziny przed wizytą na depilację laserową. NIE w dniu zabiegu.
Wybierz nieperfumowany produkt do depilacji/oczyszczania do obszaru bikini. W przeciwnym razie może powodować podrażnienia.
Następnie użyj żelu do mycia okolic intymnych o zrównoważonym pH, aby upewnić się, że cała pianka do golenia została usunięta.

Delikatnie złuszczaj okolice bikini 3-4 dni przed sesją. Nie zostawiaj go na ostatni dzień lub po ogoleniu. W przeciwnym razie może podrażnić twoją skórę. Upewnij się, że cały nadmiar włosów z warg sromowych i okolic odbytu został usunięty.

Podczas zabiegu noś luźne ubrania. Upewnij się, że bielizna nie jest zbyt ciasna.

Unikaj kofeiny. Może zwiększyć twoją wrażliwość.
Jeśli masz niski próg bólu, możesz przed sesją zażyć łagodny środek przeciwbólowy.
Dla niektórych klientów pomocne podczas zabiegu są gumy do żucia.
Staraj się zaplanować zabieg tydzień wcześniej lub tydzień po okresie
Co najważniejsze – zrelaksuj się, jesteś w dobrych rękach.