Depilacja laserowa co jaki czas ?

Wygrzewanie się na słońcu latem to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu przy basenie, czy wyjechać z rodziną na wakacje nad jeziorem, niechciane włosy mogą Cię powstrzymać. Ciężko jest odsłonić skórę, gdy jest pokryta włosami, które chciałbyś, aby po prostu zniknęły! Depilacja laserowa to idealny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia i pewne siebie odsłonięcie skóry.

Często Zadawane Pytania

 

1. ILE SESJI LASEROWEGO USUWANIA WŁOSÓW POTRZEBUJĘ?

Nie da się dokładnie wiedzieć, ile sesji depilacji laserowej będziesz potrzebować bez konsultacji, ponieważ wszystko zależy od tego, jak Twój organizm zareaguje na zabieg. Większość ludzi potrzebuje od 4 do 6 sesji, aby uzyskać optymalne wyniki, i zachęca się, aby wracać na zabiegi podtrzymujące raz w roku.

Planując zabiegi depilacji, musisz rozłożyć je o kilka tygodni, więc pełny cykl leczenia może potrwać kilka miesięcy.

2. KTO JEST DOBRYM KANDYDATEM DO USUWANIA LASEREM?

Najlepsi kandydaci do depilacji laserowej mają ciemne, szorstkie włosy. Jednak postęp technologiczny w leczeniu laserem pozwala teraz na celowanie i depilowanie wszystkich rodzajów włosów. Dobrzy kandydaci mają uzasadnione oczekiwania co do tego, co może dla nich zrobić usuwanie laserowe, i są zainteresowani depilowaniem obszaru, który nie znajduje się w pobliżu oczu lub brwi.

Chociaż w zasadzie każdy jest dobrym kandydatem do usuwania lasera, istnieje kilka rzeczy, które mogą Cię wykluczyć. Osoby w ciąży lub karmiące piersią powinny poczekać na usunięcie lasera, aby zachować ostrożność.

3. JAKIE KORZYŚCI Z USUWANIA LASEREM?

Depilacja laserowa to doskonały sposób na pozbycie się niechcianych włosów praktycznie z każdego miejsca na ciele. Usuwanie laserowe zapewnia precyzję, szybkość i przewidywalność. Lasery oferują precyzyjne zabiegi, które uszkadzają mieszek włosowy, pozostawiając skórę nietkniętą. Działają z prędkością błyskawicy, co chroni skórę i pozwala na leczenie wielu włosów w danym obszarze za pomocą każdego strzału. A dzięki depilacji laserowej możesz mieć pewność, że Twoje zabiegi spowodują trwałe wypadanie włosów.

4. DLACZEGO NALEŻY WYBRAĆ USUWANIE LASEREM ZAMIAST INNYCH OPCJI USUWANIA?

Oczywiście depilacja laserowa to nie jedyna opcja, jeśli chodzi o pozbycie się niechcianego owłosienia. Dlaczego więc wyróżnia się na tle wszystkich innych metod? Rzućmy okiem na inne sposoby pozbycia się niechcianych włosów, aby zrozumieć, dlaczego depilacja laserowa jest najlepszą opcją.

Golenie

Golenie jest prawdopodobnie najczęstszym sposobem usuwania niechcianych włosów. Usuwa włosy aż do powierzchni skóry. Chociaż jest to stosunkowo łatwa metoda, jest również czasochłonna. Przez całe życie kobiety spędzają około 72 dni na goleniu nóg! Ten dodatkowy czas na golenie pod prysznicem naprawdę się sumuje.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nienawidzą golenia, jest to, że im częściej się golisz, tym szybciej odrastają twoje włosy, nie wspominając o tym, że mają tendencję do odrastania jeszcze grubszymi.

Depilacja

Ta metoda depilacji jest skuteczna, ale ma duże wady. Proces ten wykorzystuje chemikalia do rozpuszczenia włosów w galarecie. Następnie po prostu ścierasz krem ​​i upłynnione włosy. Działa szybko i zwykle jest bezbolesny, ale wiąże się z nakładaniem toksycznych chemikaliów na skórę i może z czasem spowodować dość znaczne uszkodzenie skóry. Niektóre osoby mają powierzchowne oparzenia chemiczne po użyciu kremów do depilacji. I chociaż te kremy pachną o wiele lepiej niż w poprzednich dziesięcioleciach, nie oznacza to, że są mniej toksyczne.

Woskowanie

Najlepszym sposobem na depilację woskiem jest wykonanie go w salonie przez profesjonalistę, ale można to zrobić również w domu. Metoda ta polega na nałożeniu gorącego wosku na skórę, pozostawieniu wosku do ostygnięcia i utwardzenia, a następnie zerwaniu wosku i przyczepionych włosków. Ta metoda działa nie tylko na wyrywanie włosów, ale także na mieszek włosowy, co oznacza, że ​​odrost włosów trwa dłużej.

Ale ta metoda ma prawdopodobnie największy minus ze wszystkich: jest niezwykle bolesna. Niezależnie od tego, czy byłaś nawoskowana, czy nie, zdajesz sobie na pewno sprawę, że jest to raczej bolesne.

5. JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEROWA?

Podczas zabiegu urządzenie laserowe klasy medycznej wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. W przeciwieństwie do wskaźników laserowych, lasery stosowane w tym zabiegu uwalniają impulsy energii świetlnej, które celują w melaninę we włosach. Gdy włosy pochłaniają światło lasera, energia zmienia się ze światła na energię cieplną, co uszkadza mieszek włosowy. To hamuje lub opóźnia przyszły wzrost włosów. Twoje włosy nie wypadają od razu, ale w ciągu kilku tygodni po zabiegu zauważysz, że włosy zaczynają wypadać. A kiedy twoje włosy odrosną, będą rosły znacznie wolniej i cieńsze. Kontynuując zabiegi laserowe, zauważysz, że coraz mniej włosów odrasta, aż prawie ich nie będzie!

6. JAK CZĘSTO MOGĘ ZAPLANOWAĆ ZABIEGI USUWANIA LASEREM?

Ten zabieg laserowy działa najlepiej na mieszki włosowe znajdujące się w fazie wzrostu cyklu wzrostu włosa. Cykl ten przebiega w różnym tempie w różnych częściach ciała. Cykl wzrostu twarzy zwykle trwa około 2 tygodni, podczas gdy cykl wzrostu na plecach może być znacznie wolniejszy.

Im szybciej włosy rosną w miejscu zabiegu, tym szybciej można przyjść na kolejną sesję. Podczas konsultacji poinformujemy Cię, jak często należy zaplanować zabiegi.