Farbowanie włosów – Kolor naszych włosów

Kolorowe włosy, pasemka, ombre, sombre czy może balejage, wszystkie zabiegi łączy jedno, pozwalają nam zmienić kolor naszych włosów. Nie od dziś wiadomo, że blondynki chciałby być brunetkami, brunetki blondynkami a rude wolałyby mieć jednak włosy w kolorze brązu. Taka nasza natura, chcemy to, czego nie mamy i bardzo często podoba nam się to, co mają inni, nie doceniając tego, czym sami zostaliśmy obdarowani. Mowa jedynie o kolorze włosów, który na szczęście można bardzo łatwo zmienić przy użyciu farb do włosów.
Jeżeli nie robiliśmy tego nigdy wcześniej albo nie wiemy, w jakim kolorze będziemy wyglądać najlepiej, to najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u fryzjera, który jest jednocześnie stylistą. Stylista dobierze kolor włosów pasujący do koloru naszej karnacji, oczu oraz kształtu twarzy.
Drugą opcją jest samodzielne farbowanie włosów w domu, to odważne przedsięwzięcie, więc trzeba się do niego trochę przygotować. Na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak zabrać się za farbowanie włosów w domu?

 

1. Dobierz kolor farby do swojej karnacji oraz swojego naturalnego koloru włosów.
Odpowiednie dopasowanie koloru jest najważniejszym elementem, który trzeba spełnić jeszcze przed rozpoczęciem koloryzacji. Warto poczytać o tym, a także zasięgnąć opinii osób, które widzą Cię z innej perspektywy, być może w oczach innych inny kolor pasuje do Ciebie bardziej niż ten, o którym sami myślimy. Warto poznać także opinię innych, jednak nasza własna jest najważniejsza, ponieważ musimy się przede wszystkim dobrze czuć ze swoją nową fryzurą.
2. Wybierz dobrą farbę, aby była trwała i nie zniszczyła włosów.
Jakość produktu jest bardzo ważna, nie zawsze tanie farby są złe, jednak trzeba mieć na uwadze, aby produkt był dobrej jakości i nie spalił włosów, szczególnie jeżeli będziemy je rozjaśniać.
3. Przygotuj włosy do koloryzacji.
Jeżeli zamierzamy poddawać włosy zabiegom chemicznym, a takim właśnie jest farbowanie, warto, aby były one w dobrej kondycji. Przed zabiegami można zaaplikować włosom kurację regeneracyjną, ponieważ po malowaniu mogą być osłabione i wysuszone.
4. Zrób próbę uczuleniową na skórze.
Przed pierwszorazowym kosmetykiem warto dzień wcześniej wykonać próbę uczuleniową na skórze. Lepiej, aby stan zapalny pojawił się na ręku niż na całej głowie, gdyby okazało się, że jednak jesteśmy uczuleni na jakiś składnik farby koloryzacyjnej.
5. Nałóż farbę na włosy od razu po wymieszaniu.
Nie rozrabiaj farby wcześniej, najlepiej zrobić to zgodnie z instrukcją tuż przed zaaplikowaniem jej na włosy, ponieważ składniki mogą się utleniać, a uzyskanie konkretnego koloru z czasem może okazać się niemożliwe.
6. Pilnuj czasu koloryzacji i nie przegrzej włosów podczas niej.
Jeżeli za długo lub zbyt krótko będziemy trzymać farbę na włosach może okazać się, że kolor znacznie różni się od tego, który chcieliśmy uzyskać. Podobnie może zadziałać, słonce lub gorące powietrze, którym potraktujemy włosy.
7. Dbaj o włosy po koloryzacji.
Farbowane włosy potrzebują stosowania szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych. Jeżeli chcemy przedłużyć kolor oraz zapewnić włosom zdrowy wygląd pamiętajmy o stosowaniu takich kosmetyków.