Co to jest depilacja laserowa?

Dlaczego można usunąć owłosienie laserem? Jest to związane z charakterystyką światła laserowego i absorpcją energii lasera przez włosy. Włosy zawierają dużo melaniny, a melaninę można selektywnie zniszczyć naświetlając skórę laserem, który ma właściwość łatwego wchłaniania tylko przez tę melaninę. Zniszczenie melaniny wpływa na całe włosy, powodując opóźniony lub utrudniony odrost włosów.

Różnica między depilacją laserową a depilacją igłową

Trwałe usuwanie owłosienia z depilacją igłą jest praktykowane w wielu gabinetach. Wymaga to jednak dużej cierpliwości zarówno dla pacjentów, jak i specjalistów którzy poddają się depilacji igłowej ze względu na wady polegające na konieczności utrzymywania prostych włosów, czasochłonne i bolesne. Na przykład czas zabiegu pod pachami to 1 godzina przy depilacji igłą, a 1 lub 2 minuty przy depilacji laserowej. W ten sposób depilacja laserowa pozwoliła na zmniejszenie bólu i skrócenie czasu przetwarzania w porównaniu do depilacji igłowej.

Środki ostrożności podczas depilacji laserowej

Depilacja laserowa reaguje na światło lasera z pigmentem melaniny w cebulce włosa, więc nawet jeśli potraktujesz laserem skórę bez włosów, nie możesz oczekiwać dobrego efektu depilacji.
W przeciwieństwie do depilacji igłą, nie musisz trzymać włosów prosto, ale nie wyrywaj ich przez co najmniej dwa tygodnie. Jeśli martwisz się o rozciągnięte włosy, ogol je. Nie opalaj się, ponieważ skóra poparzona słońcem wytwarza duże ilości barwnika melaniny. Zanim laser zostanie wchłonięty przez melaninę we włosach, zostaje on wchłonięty przez melaninę w naskórku, zmniejszając efekt depilacji. Utrudnia również depilację dużą mocą. Codziennie nakładaj krem ​​z filtrem itp. i uważaj na oparzenia słoneczne w miejscu, z którego chcesz usunąć włosy.

Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej

Czy skóra boli po naświetlaniu laserem?
Ból odczuwany jest w momencie naświetlania i nie trwa wiecznie. Niektóre osoby mogą odczuwać lekkie mrowienie, ale zniknie, jeśli dotknięty obszar zostanie schłodzony przez około 10 minut.

Czy można wziąć kąpiel?
Kąpiel jest w porządku. Jednak w dniu depilacji nie należy mocno pocierać depilowanego obszaru, ale delikatnie przemyć go spienionym mydłem.

Czy można usunąć włosy w każdym wieku?
Zasadniczo depilację laserową można wykonać niezależnie od wieku.

Czy mogę depilować laserem skórę podczas ciąży
Lasery różnią się od promieniowania i nie wpływają na płodność. Jednak podczas ciąży jesteś również bardziej niestabilna emocjonalnie. Łatwo się denerwować rzeczami, na których zwykle nie zależy. Ponadto, choć zdarza się to rzadko, zdarzają się osoby, u których w czasie ciąży i po porodzie występuje czasowe pogrubienie lub wzrost włosów z powodu hormonów.
W miarę możliwości zaleca się depilację po porodzie i uspokojeniu.

Mam alergię, czy możliwa jest depilacja laserowa
Depilacja laserowa nie ma nic wspólnego z alergią, więc jest w porządku. Nie jest jednak możliwe naświetlanie obszaru, w którym pigmentacja jest spowodowana atopowym zapaleniem skóry. .
Jednak ponieważ obszar napromieniowany laserem ma tymczasowe ciepło, może to pogorszyć dotknięty obszar. Jeśli masz czas, dobrym pomysłem jest odłożenie go na chwilę i normalne
Czy depilacja laserowa ma skutki uboczne?
Jeśli chcesz poddać się depilacji laserowej, unikaj silnych oparzeń słonecznych przez tydzień przed i po naświetlaniu laserem i staraj się blokować światło kremem z filtrem przeciwsłonecznym.

Co dzieje się z moimi porami po depilacji laserowej?
Po depilacji laserowej mogą wystąpić pewne nieprawidłowości, podczas gdy cebulki są zniszczone, a martwe włosy pozostają w skórze, ale ich oczyszczenie zajmuje 1-3 tygodnie po wypadnięciu włosów.