Skóra i jej pielęgnacja

Nasza skóra jest tkanką żywą, która wymaga stałej pielęgnacji. Wraz z wiekiem, wygląd jej zmienia się a, badania potwierdzają, że skóra zaczyna się starzeć ok. 18 roku życia, czyli dosyć wcześnie, zakładając, że osoba wchodzącą w dorosłość jest jednak postrzegana jako młoda istota. Odpowiednia pielęgnacja skóry już od najwcześniejszych lat życia jest kluczem do jej zdrowego i pięknego wyglądu. Obecnie w sklepach jest dostępna niezwykle obszerna gama produktów o szerokim spektrum działania, które mają możliwość skutecznie przeciwdziałać konkretnym problemom. Warto korzystać z ich dobrodziejstwa, jednak nie można zapominać o kilku niezwykle istotnych aspektach w pielęgnacji skóry.

Nawilżanie skóry.

Nasz organizm w 70% składa się z wody, tracimy ją każdego dnia z potem, a także wykorzystujemy do wielu procesów życiowych. Nasza skóra również potrzebuje stałego nawilżania, dlatego każdego dnia powinniśmy wypijać minimum 1,5 litra płynów, aby zapewnić stałą dostawę wody do organizmu. Nawilżanie skóry to także jedno z zadań kosmetyków, które stosujemy na co dzień, dlatego woda jest również składnikiem kremów, balsamów, odżywek i wielu preparatów, które wykorzystujemy do pielęgnacji twarzy, skóry i włosów.

Oczyszczanie skóry jako podstawa jej pielęgnacji.

Każdego dnia mamy kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, szczególnie zimą, roztocza, grzyby i wszystkie niewidzialne gołym okiem zanieczyszczenia osiadają na naszej skórze, ponadto przez cały rok stosujemy wiele preparatów na twarz, np. fluidy, które także mogą zostawiać na naszej skórze zanieczyszczenia. Dlatego codzienna pielęgnacja naszej skóry powinna bazować na regularnym i dokładnym oczyszczaniu jej oraz przygotowaniu do przyjęcia aplikowanych składników nawilżających i odżywczych.

Regeneracja nocna.

W nocy nasza skóra odpoczywa, ale także wykazuje najwyższy wskaźnik regeneracji, dlatego właśnie na noc stosujemy preparaty intensywnie nawilżające, odżywcze i regeneracyjne. W zależności od wieku i potrzeb naszej skóry, na których powinniśmy się skupiać, wybierając najodpowiedniejszy kosmetyk.

Odpowiednio dobrane kosmetyki.

Jako ostatni aspekt przedstawiam właśnie odpowiedni dobór kosmetyków. Najlepiej w tym celu udać się do specjalisty jakim, jest dermatolog lub kosmetolog, który profesjonalnie dobierze pielęgnację do potrzeb i rodzaju skóry. Przede wszystkim należy pamiętać, że kosmetyki dobieramy właśnie do potrzeb skóry, albowiem inne potrzeby posiada skóra młoda z niedoskonałościami, z nadmiernym wydzielaniem sebum, inne osoba z problemami naczyniowymi a jeszcze inne osoby dojrzałe z widocznymi lub dopiero pojawiającymi się oznakami starzenia się skóry.
Podobnie jest w doborze kosmetyków do stosowania na noc czy w ciągu dnia, inny skład posiadają kremy nawilżające, które są bogate w wodę, oleje czy masło a skład kosmetyków matujących, w których znajduje się wysuszający cynk czy złuszczający mocznik.