Najlepsze, modne nakrycia głowy na tegoroczne lato!

Nadeszło lato i prawdopodobnie zastanawiasz się, w co się ubrać. Może szukasz czegoś do dodania do swojej garderoby, co sprawi, że będziesz wyglądać fajnie i stylowo. A może zależy Ci na tym by ochronić Twoją głowę od przegrzania poprzez nadmierne wystawienie na słońce? W obu tych przypadkach konieczne będzie nosić kapelusz. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś: „zawsze miej zakrytą głowę”. Jedynym problemem jest to, że noszenie czapki może być niewygodne i może być trudno znaleźć odpowiednią czapkę do noszenia. Jeśli czujesz, że to o tobie to prawdopodobnie, musisz poświęcić trochę czasu na zakupy idealnych czapek na lato. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek które pomogą Ci wybrać idealne nakrycie głowy!

Wybierz swój styl, by dopasować idealny kapelusz na lato 2022!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować, jaki rodzaj kapelusza chcesz nosić. Chcesz czapkę z daszkiem? Kapelusz wiadro? Istnieje wiele różnych stylów. Zastanów się i wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba. Jeśli myślisz o kapeluszu, który obecnie króluje wśród polskiej młodzieży to wybierz kapelusz typu bucket. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyrafinowanego, to może bardziej w Twoim stylu będzie kapelusz z szerokim i ozdobnym obszytym rondem. Jest tak wiele możliwości, że rodzaj nakrycia głowy to kwestia osobistych preferencji i stylu!

Chcesz idealne nakrycie głowy? Najpierw poznaj siebie!

Dowiedz się, jaki kształt ma twoja głowa i co będzie na niej dobrze wyglądać. Poznaj jej rozmiar, gdyż gdy to zrobisz, to ułatwi to proces wyboru odpowiedniego nakrycia. Istnieją konkretne czapki, które są zaprojektowane jedynie dla konkretnych rozmiarów. Ważne jest, aby znać swój rozmiar głowy, również dlatego, że większość czapek nie będzie pasować na małą lub dużą głowę. Niektóre kapelusze będą wyglądać lepiej na okrągłej głowie niż na długiej, owalnej. Jedne wyglądają lepiej, gdy są noszone nisko, podczas gdy inne pasują najlepiej, gdy są noszone wysoko.

Oto 5 letnich czapek, które pomogą Ci dobrze wyglądać w słońcu:

  • Słomkowy kapelusz – Słomkowy kapelusz to klasyczny letni dodatek zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jest lekki, oddychający i idealny na plażę lub w upalny dzień. Dodatkowo istnieje wiele różnych sposobów noszenia słomkowego kapelusza. Najpopularniejszym jest noszenie go w taki sposób, że jest on osadzony nisko na czole, zazwyczaj zagięty, aby zapewnić cień. Innym sposobem jest z podniesionym rondem, dzięki czemu wygląda jak typowa czapka z daszkiem.
  • Floppy hat – Floppy hat jest idealnym kapeluszem na dni na plaży, ale także świetnie nadaje się do noszenia na co dzień w upalne letnie dni. Szerokie rondo tego kapelusza na pewno ochroni Cię od gorących promieni słońca.
  • Czapka turystyczna: Jeśli chcesz zachować chłód w letnie upały, ta czapka jest dla Ciebie. Jest wyposażona w pasek pod brodę, dzięki czemu nie odleci z głowy, nawet jeśli mocniej zawieje wiatr. Idealnie nada na się na górskie, ale spokojne wędrówki i spacery.
  • Bucket hat – Jest to kapelusz, który wyglądem przypomina wiaderko. Głeboko wsuwany na głowę, posiada okrągłe, opadające rondo, które lekko przysłania oczy i czoło. Stał się modowym trendem szczególnie popularnym wśród młodzieży, choć zaczynają go dostrzegać i doceniać także międzynarodowe gwiazdy jak Beyonce i Taylor Swift.
  • Fedora – Fedora nie kojarzy się już tylko z dawnymi gangsterami! Ta czapka jest dostępna w różnych kolorach i wygląda świetnie zarówno na mężczyznach jak i kobietach. Fedora ma twardą konstrukcję który ma trwać, a jej projekt sprawi, że będzie ona doskonałym dodatkiem zarówno do codziennych, jak i bardziej eleganckich strojów.

Czym są bandany i jak je nosić?

Bandany to modny dodatek, kawałek materiału, który jest wiązany wokół głowy. Były noszone zarówno przez żołnierzy, jak i kowbojów, jako nakrycia głowy lub maski na oczy. Można je nosić jako opaskę na głowę zawiązaną na czole, na nosie i ustach lub zawiązać w kokardę pod brodą. Bandana jest zwykle wykonana z bawełny lub mieszanki bawełny i poliestru w różnych kolorach i wzorach. Jej prosta forma, łatwość przechowywania i przenoszenia oraz uniwersalność skradły serca Polaków, którzy uwielbiają korzystać z niej jako okrycie głowy ochraniające ją od nadmiernych promieni słonecznych. Istnieje wiele sposobów stylizacji bandany, aby stworzyć ciekawy wygląd, a oto niektóre z najbardziej popularnych i skutecznych:

  • Owiń go wokół głowy jak turban
  • Zawiąż go wokół szyi jedną dłuższą stroną do góry, aby uzyskać maskę na oczy
  • Zawiąż go wokół szyi jednym długim bokiem w dół, aby uzyskać prowizoryczny szalik