Jakie środek na ból głowy wybrać?

2019-11-17

Migrena, choć z pozoru nie jest niczym szczególnie groźnym dla zdrowia, to jednak jest przypadłością charakteryzująca się niezwykle uporczywymi dla komfortu życia skutkami. Silne bóle głowy potrafią być do tego stopnia męczące, że mogą wywoływać nawet młodości i wymioty. Nic zatem dziwnego, że każdy z dużą uwagą i troską szuka dla siebie w przypadku bólu głowy silnego i sprawdzonego środka przeciwbólowego. A takim z całą pewnością jest Solpadeina.

Czym jest Solpadeine?

Solpadeine to środek przeciwbólowy, który występuje na rynku w dwóch postaciach. Przede wszystkim spotkać go można w najbardziej tradycyjnej formie, czyli w tabletach, lecz równie często w aptekach widuje się wersję musujące, czyli tabletki rozpuszczalne w wodzie. Solpadeine jest bardzo często polecana jako remedium na bóle głowy, ponieważ zawiera w sobie unikalny na tle innych środków przeciwbólowych skład. Zamiast jednej lub dwóch substancji czynnych Solpadeine ma w sobie ich aż trzy. Jest to standardowy na takie okoliczności paracetamol, podnosząca jego działania kofeina, lecz także silna kodeina. Te trzy substancje powodują, że ból czy to głowy, czy też zęba bardzo szybko znika.

Na szybkość i skuteczność działania wpływa także fakt, że zażyć Solpadeine można w płynie. Dzięki temu, że dostępna jest wersja musująca, która rozpuszcza się w ciągu kilkunastu sekund w wodzie, dostarczenie jej jest możliwe poprzez wypicie jej. Powoduje to, że o wiele szybciej przedostaje się ona do krwiobiegu.