Na jakie dolegliwości może pomóc Ibuprom zatoki?

2019-07-15

Ibuprom zatoki to bardzo popularny w Polsce preparat o działaniu ogólnym, który w swoim składzie zawiera nie tylko przeciwzapalny lek ibuprofen, ale również pseudoefedrynę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się nie tylko jak działa Ibuprom zatoki, ale również kto powinien w pierwszej kolejności skorzystać z tego preparatu.

Na jakie dolegliwości warto stosować Ibuprom zatoki?

Ibuprom zatoki to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które zaobserwowały u siebie typowe objawy grypy albo przeziębienia. Mowa tutaj przede wszystkim o uporczywym katarze i niedrożności zatok. Po preparat ten mogą sięgnąć również te osoby, które odczuwają ból głowy, ból mięśni albo ból gardła. Ibuprom polecany jest również pacjentom z dość wysoką gorączką.  

Jak działa lek?

Ibuprom zatoki jak wspomniano powyżej zawiera przede wszystkim ibuprofen i pseudoefedrynę. Substancje te różnią się między sobą nie tylko miejscem, ale również sposobem działania. Ibuprofen jak powszechnie wiadomo jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, który wykazuje nie tylko działanie przeciwzapalne, ale również przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Z medycznego punktu widzenia Ibuprofen przeciwdziała syntezie prostaglandyn, czyli specjalnej substancji, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju stanów zapalnych. Jeżeli chodzi o pseudoefedrynę to działa ona ośrodkowo i jej głównym zadaniem jest zmniejszenie obrzęku błony śluzowej, dzięki czemu możliwe jest udrożnienie nosa.