Trzy sposoby na dobre zdrowie w ciąży

2019-06-07

Dobre zdrowie w ciąży to podstawa świetnego samopoczucia przyszłej mamy oraz rozwijającego się dziecka. Absolutnie nie należy bagatelizować stanu swojego zdrowia i starać się robić wszystko, aby przez całą ciążę utrzymać dobre zdrowie. Poniżej 3 niezawodne pomysły dla każdej kobiety.

Dobre suplementy diety na przykład Prenatal DUO

Jedna z ważnych kwestii już od pierwszych tygodni ciąży to suplementowanie między innymi kwasu foliowego oraz różnych witamin. Ważne jest również na przykład żelazo oraz kwasy DHA. Wystarczy jedna tabletka w postaci suplementu pod nazwą Prenatal DUO, aby kobieta dostarczyła swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników w dawkach, które są rekomendowane dla pań w ciąży.

Ruch to zdrowie

Dla praktycznie każdej kobiety w ciąży ruch to zdrowie. Należy wybierać aktywności dostosowane do stanu oraz okresu ciąży, jednak w większości przypadków pozytywny będzie chociażby spacer. Warto zatem każdego dnia wyjść na 15 minut i po prostu korzystać ze świeżego powietrza i kontaktu z naturą.

Wsparcie bliskich

Dla kobiety w ciąży ważne jest nie tylko jej zdrowie fizyczne, ale też jej forma psychiczną. Ta druga bywa czasami odrobinę gorsza, co jest związane między innymi z wahaniami poziomu hormonów. Wsparcie bliskich i rozmowy na przykład z innymi kobietami oczekującymi narodzin dziecka, mogą wlać wiele otuchy i pozytywnej energii w życie kobiety ciężarnej. Zatem kobiety muszą się wspierać i korzystać z tego wsparcia aktywnie.