Skuteczne metody na korzonki

2019-05-28

Ból korzonków to niezwykle specyficzny ból, który odczuwany jest w dolnym odcinku pleców. Jest to dolegliwość często występująca również pod nazwą rwa kulszowa.

Powszechny problem z korzonkami


Osoby, które choć raz doświadczyły problemów z korzonkami doskonale wiedzą, jak dokuczliwa jest to choroba. Zwykle nie potrzeba wiele, by dolegliwości z korzonkami się ujawniły. Czasami wystarczy zwykłe przewianie, przeziębienie, a nawet gwałtowny ruch. Wszystko to niestety może sprawić, że w odcinku lędźwiowo-krzyżowym pleców pojawi się niezwykle uciążliwy, przeszywający ból, który skutecznie uniemożliwia prawidłowe poruszanie się i funkcjonowanie.

Czym są korzonki?

Korzonki nerwowe to inaczej włókna nerwowe, które odchodzą od rdzenia kręgowego pomiędzy kręgami. Warto mieć na uwadze, że korzonki to wbrew pozorom bardzo delikatne oraz niezwykle wrażliwe struktury i właśnie z tego też względu, pojawiający się w nich ból jest aż tak dominujący i odczuwalny.

Leki na korzonki bez recepty


Pomimo iż większość leków na korzonki sprzedawanych jest na receptę, to na szczęście znajdziemy jeszcze miejsca, gdzie możemy kupić skuteczne leki na korzonki bez recepty. Większość z nich opiera się na działaniu dobroczynnych roślin. Warto więc zainwestować w naturalne maści rozgrzewające, czy suplementy, które regularnie stosowane podniosą naszą odporność, zabezpieczając tym samym przed wystąpieniem nawrotu bólu pleców.