Jak leczyć upławy?

2019-04-11

Specjaliści twierdzą, że nawet, na co drugiej wizycie ginekologicznej pacjentki wspominają swojemu lekarzowi o istniejącym problemie upławów. Jest to dolegliwość niezwykle popularna. Co ją powoduje i co najważniejsze jak sobie z nią radzić?

Czym są upławy?

Każda kobieta produkuje swoimi drogami rodnymi śluz. W przypadku cieszenia się pełnym zdrowiem jest on po prostu bezbarwny i bezwonny. Jest to całkowicie naturalny proces. Problem zaczyna się jednak w momencie, gdy wydzielina ta zaczyna zmieniać swój kolor, najczęściej nabierając również nieprzyjemnego zapachu. Jednoznacznie świadczy to w takiej sytuacji o możliwych stanach zapalnych, grzybicy pochwy, problemach hormonalnych lub zachwianiu flory bakteryjnej pochwy. Jak sobie poradzić z tym jakby nie patrzeć niekomfortowym problemem?

Jak je leczyć?

Leczenie upławów przede wszystkim zacząć należy od wizyty u ginekologa, który zleci zażywanie odpowiednich leków. Najczęściej będzie to Lactovaginal, który jest jednym z najlepszych na rynku środków do poprawy i zbilansowania zachwianej wcześniej flory bakteryjnej. W Lactovaginalu głównym składnikiem leczniczym jest preparat zawierający pałeczki kwasu mlekowego, który mają niezwykle pozytywny wpływ na odbudowę flor bakteryjnej w pochwie.

Lek ten podaje się bezpośrednio dopochwowo w formie kapsułek, aby możliwie najlepsze było jego pozytywne działanie. Przyjmuje się, że należy stosować Lactovaginal do dwóch razy na dobę, aby osiągnąć nim maksymalnie szybkie efekty zdrowienia. W przypadku większości pacjentek zauważalne zmniejszenie problemu następuje już po około tygodniu od rozpoczęcia kuracji.